Vinařství Bábíček / Vacenovský

Vinařství Bábíček/Vacenovský

Cílem vinařství je produkce vysoce kvalitních přívlastkových vín z hroznů, vypěstovaných na historicky vyhlášených vinicích s výbornou polohou, která jim dává možnost propůjčit jejich jedinečnost a neopakovatelnost.
Při postupech výroby vína jsou respektovány současné trendy i historické zkušenosti našich předků a spolu s moderní vinařskou technologií a šetrným zpracováním hroznů je vytvářen předpoklad pro jejich přetvoření v jedinečné víno, které svým projevem dokonale vyjadřuje místo odkud pochází a charakter odrůdy, ze které je vyrobeno. 
I když je základem pro dokonalé víno pouze dokonalý hrozen a jakékoliv snahy o jeho další zlepšování jsou jen otázkou kvality výchozí suroviny, tak vybrané partie vín jsou dále školeny a zušlechťovány zráním ve francouzských dubových sudech typu BARRIQUE. V případě, že k tomu byla předurčena, tak získají dokonalejší strukturu, plnost a komplexnost, jak aromatického, tak i chuťového charakteru.

Odrůdy pro bílá vína jsou zastoupeny zejména Ryzlinkem rýnským, Ryzlinkem vlašským, Sylvánským zeleným, Neuburským, Veltlínským zeleným, Veltlínským červeným ranným, z burgundských odrůd Rulandským šedým a Chardonnay.
Z aromatických odrůd disponuje vinařství Muškátem moravským, Tramínem červeným , Sauvignonem a Müllerem Thurgau. Pro produkci růžových a červených vín je zastoupeno vysoce jakostní Rulandské modré, Frankovka, Zweigeltrebe, Nitra, Neronet, André, Svatovavřinecké a Portugal modrý.

Sklepní hospodářství je situováno do historické budovy bývalé zámecké sýpky v Miloticích, která pochází z počátku 18.století, kdy vrcholila barokní přestavba zdejšího zámku.

Vinařství bylo založeno v září roku 2012 a jeho zakladatelé jsou Zdeněk Bábíček a Petr Vacenovský.

Nabídka vín Vinařství BV »»

Vinařství Bábíček/Vacenovský

Vinařství BV