Ochutnávky vína Pardubice

Ochutnávky - řízené degustace vín jednotlivých moravských vinařství

Kde se degustace vína konají

Vinotéka Pardubice

V naší partnerské restauraci Birdie Pardubice provádíme pravidelně degustace (ochutnávky vína) přímo s jednotlivými vinaři. Termín je vždy podřízen vinaři, nicméně čas je vždy cca od 18:00 hod.

Proč jít na ochutnávku vín

Je to ten nejlepší způsob, jak zjistit, které víno Vám chutná a které nikoli. Všichni máme natolik odlišné chutě, že nelze paušálně říci, které víno se bude líbit zrovna Vám.
Proto je také složité, vybírat víno dle toho, co Vám doporučí obsluha někde ve vinotéce. Spousta vinoték je navíc motivována především snahou prodat, a v některých případech doslova cokoli. Stává se tak zcela běžně, že dostanete "skvělou referenci" na výborné víno z ročníku 2005 (již několik let stojí v regálu vinotéky) a toto víno to má dávno "za sebou". Přijdete domů, otevřete "skvělé" víno a máte zkažený večer... Mnoho lidí si totiž nesprávně myslí, že čím starší víno, tím lepší. Bohužel (nebo možná Bohu díky), není tomu tak.

Ochutnávky vín jednotlivých vinařství

Proto jsme přišli s programem ochutnávek jednotlivých vinařství, kde máte možnost ochutnat si celý sortiment vín a zjistit, které víno je to "vaše". Je to podobný princip jako na Pardubickém Festivalu Vína, kde také ochutnáváte jednotlivé vzorky a koupíte to, které Vám skutečně chutná.

Řízená degustace

Vinotéka Pardubice - víno

Ochutnávky probíhají řízenou formou (výklad vinaře nebo jejich sommeliéra), ale snažíme se především o to, aby ochutnávka byla zároveň i zábava pro návštěvníky. Nejde o společenský večer, kam je nutné přijít v obleku nebo večerních šatech. Nicméně, prostředí je velmi kulturní a malý raut (cca v 1/2 programu) je rovněž součástí.

Tradice ochutnávek

Naše ochutnávky mají v Pardubicích již svou tradici, snad proto, že z toho neděláme přílišnou "vědu". Samozřejmě ale získáte potřebné informace ohledně vína, jeho výroby, kategorizace, atd... Vše je ale pouze v nezbytné formě, nechceme dělat přednášky o víně.

Jak se na ochutnávku vín objednat

Vinotéka Pardubice ochutnávka

Pokud tedy chcete přijít na naši degustaci, postup je poměrně jednoduchý:

  1. pošlete na náš e-mail: info@grim.cz kontakt na Vás (jméno, e-mail adresa, tel.) a následně budete zařazeni do databáze příjemců našich aktualit.
  2. po obdržení aktuality s termínem ochutnávky je třeba provést rezervaci (počet osob) zpět na náš e-mail: info@grim.cz
  3. následně si vyzvednete vstupenky v ceně 300 Kč / os (místo ještě upřesníme, pravděpodobně recepce restaurantu Birdie)

V ceně vstupenky je ochutnávka, raut a nealko na stolech. Samozřejmě Vás posadíme tak, abyste byli spolu u jednoho stolu. Kapacita velkého salonku restaurace Birdie je cca 40 osob, je tedy třeba rezervaci provést včas. Velmi pravděpodobně se na všechny nedostane.

V případě potřeby volejte prosím 777 29 47 46 (M.Jirout)

Děkujeme za Váš zájem.

VÍNO-GRIM.CZ