Vinařství Vinice Hnanice

Vinařství Vinice Hnanice

Vinařství Vinice-Hnanice bylo založeno v roce 2001. O dva roky později bylo vysazeno prvních 103 hektarů vinic v Hnanicích a tím byla obnovena historie vinařství v obci. V současnosti firma hospodaří v Hnanicích na 150 hektarech vlastních mladých vinic v tratích Knížecí vrch, Fládnická, U Chlupa a U Kapličky s odrůdovou skladbou Sauvignon, Ryzlink rýnský, Rulandské bílé, Tramín červený, Pálava, Rulandské modré a Zweigeltrebe. Vedle toho obhospodařuje dalších 114 hektarů ve Vrbovci a v Jaroslavicích. Vinice Hnanice se nalézá na samé hranici Národního parku Podyjí, v těsné blízkosti vyhlášené vinice Šobes.

Vinařství Vinice Hnanice Vinařství Vinice Hnanice 

V sortimentu jsou vína s certifikátem VOC (vína originální certifikace) i vína oceněná na řadě soutěží. V nabídce jsou prakticky všechny druhy vín, specialitami vinařství jsou odrůdy Pálava, Sauvignon, Rulandské šedé a Ryzlink rýnský.
Vinice - Hnanice, s. r. o. jsou největším smluvním dodavatelem hroznů Znovínu Znojmo a.s., v roce 2010 vybudovala vlastní moderní produkční kapacitu na zpracování vína v areálu vinařského centra Vinice-Hnanice o celkové kapacitě cca 450.000 l vína. Firma hospodaří v Hnanicích na 150 ha vlastních mladých vinic v tratích Knížecí vrch, Fládnická, U Chlupa a U Kapličky s odrůdovou skladbou Sauvignon, Ryzlink rýnský, Rulandské bílé, Tramín červený, Pálava, Kerner, Rulandské modré a Zweigeltrebe. Vedle toho obhospodařuje dalších 114 ha ve Vrbovci a v Jaroslavicích. 

FAMÓZNÍ ÚSPĚCH NA VINUM JUVENALE 2015
"Máme nejlepší kolekci vín ročníku 2015”, k tomuto tvrzení se od včerejška může hrdě hlásit naše vinařství Vinice-Hnanice a pohár z letošního Vinum Juvenale potvrzuje, že nejde o plané řeči. Samotný Sauvignon ještě vyhrál ve své kategorii.

Nabídka vín Vinařství Hnanice »»